pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 6 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 6280

Przed nami dynamiczne i trudne kilkadziesiąt godzin w pogodzie

Za nami:

Pogoda w niedzielę i w poniedziałek może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzy ostrzeżenia 1. stopnia: przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz opadami marznącymi. Mogą one wystąpić m.in. w powiecie pszczyńskim oraz mieście Tychy.

zima, śnieg, odśnieżanie
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i zawiejami · fot. pixabay.com


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy intensywnych opadów śniegu. - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 15 cm do 20 cm - informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku, 8 lutego do godziny 12.00 m.in. na terenie powiatu pszczyńskiego i miasta Tychy.

IMGW ostrzega również przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. - Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h oraz opady śniegu - dodaje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. W niedzielę wieczorem IMGW wydało również ostrzeżenie przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Również i w tych przypadkach szacunkowe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje się na 80%. Te ostrzeżenia obowiązują do godziny 15.00 w poniedziałek, 8 lutego i również dotyczą m.in. powiatu pszczyńskiego i miasta Tychy.

mp / pless.pl, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.