pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 806

Boiska z trawą syntetyczną - przyszłość boisk szkolnych

Materiał partnera:

Boisko szkolne to integralna część podwórka szkolnego. Odbywają się tutaj lekcje wychowania fizycznego, treningi sportowe, czy szkolne uroczystości. Boisko szkolne sprzyja rozwojowi fizycznemu dzieci, a lekcje na nim rozbudzają fascynację sportem i grami zespołowymi. Boiska szkolne mogą być wykorzystywane do zajęć z lekkoatletyki. Boisko szkolne musi być funkcjonalne i bezpieczne.

Boiska z trawą syntetyczną - przyszłość boisk szkolnych


Bezpieczeństwo boiska szkolnegoWszystkie produkty, z których korzystają dzieci, muszą być w 100% bezpieczne. Najmłodsi lubią aktywność ruchową, jest u nich czymś naturalnym. Dlatego obiekty sportowe przeznaczone dla dzieci muszą być funkcjonalne, bezpieczne i ładne. Na szczęście czasy, kiedy nawierzchnią boiska szkolnego były niewielkie kamyki lub śliska po deszczu trawa, odeszły do przeszłości i nikt za nimi nie tęskni. Nowoczesne boiska są kryte sztuczną trawą i zdaniem trenerów, jest to przyszłość boisk szkolnych.

Użytkowanie bez ograniczeńBoisko z trawą syntetyczną można użytkować bez ograniczeń. Przez szkolny dzień kilka klas może mieć tam lekcje wychowania fizycznego, a po południu mogą się odbyć inne zajęcia sportowe, a boisko będzie wyglądało estetycznie, a nie jak pobojowisko Boiska z trawą syntetyczną nie trzeba kosić, nawozić ani pielęgnować. Sztuczna trawa jest najlepsza rozwiązaniem do treningu piłki nożnej. Dla trawy sztucznej nie ma ograniczeń czasowych w używaniu boiska i może być wykorzystywana nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Na boiskach typu Orlik mecze rozgrywane na trawie naturalnej, a treningi rozgrywane są boisku z trawą sztuczną. Warto wiedzieć, że sztuczna trawa znajduje zastosowanie na boiskach do rugby i futbolu amerykańskiego, ponieważ lepiej amortyzuje upadki.

Sztuczna trawa


Satysfakcja małych sportowcówUżytkownicy boisk szkolnych, zarówno dorośli, jak i uczniowie, zgodnie podkreślają, że trenowanie na boisku ze sztuczną trawą daje wiele satysfakcji - zdobywanie nowych umiejętności jest bezpieczne, ponieważ nie grozi poważnymi urazami. Lepsze są także wyniki sportowe. Boiska z trawą syntetyczną to profesjonalne i nowoczesne rozwiązania dla szkół, przedszkoli i klubów sportowych, a także dla orlików osiedlowych. Dzieci lubią, jeżeli boisko wygląda ładnie, to wręcz zachęca je do uprawiania sportu. Mały sportowiec może trenować i marzyć, że kiedy dorośnie, zagra na najlepszych stadionach Europy. Marzenia są najlepszą motywacją do systematycznego treningu, który hartuje charakter i ułatwia osiąganie założonego celu.

Ostatnie lata to czas modernizacji boisk szkolnych. Obiekty sportowe, na których została położona sztuczna trawa, powoli wypierają nawierzchnie starszego typu. Dyrektorzy placówek oświatowych stawiają na bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetykę boiska. Twierdzą, że od momentu modernizacji i zmiany na boisko z trawą syntetyczną liczba poważnych kontuzji na lekcji wychowania fizycznego zmalała, a dzieci chętniej ćwiczą. To bardzo dobra wróżba dla przyszłości polskiego sportu. Boisko ze syntetyczną trawą to przyszłość boisk przy szkołach.

Więcej na stronie Alpinka - Kompleksowe usługi naprawy i konserwacji nawierzchni sportowych i boisk.