pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

 • 15 marca 2021
 • 22 kwietnia 2021
 • wyświetleń: 8703

Pszczyńskie Forum Nauki 2021 w formie hybrydowej

Za nami:

Rusza druga edycja Pszczyńskiego Forum Nauki. Program tegorocznej odsłony Forum jest bogaty. Organizatorzy zaprosili do uczestnictwa w Forum znamienitych przedstawicieli świata nauki, których obecność z pewnością przyczyni się do popularyzacji wiedzy wśród młodego pokolenia.

Pomysłodawcami i głównymi realizatorami Pszczyńskiego Forum Nauki są dwaj pszczyńscy nauczyciele: Cezary Filipiuk i Mirosław Kozik. Współorganizatorami wspierającymi działania w ramach Forum są: Urząd Miejski w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Pszczynie, Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręg Śląski, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

W związku z pandemią Pszczyńskie Forum Nauki planowane jest w formie hybrydowej - częściowo zdalnie, a częściowo stacjonarnie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum jest przewrotne pytanie: "Co nam zostało z Einsteina?

Harmonogram tegorocznego Pszczyńskiego Forum Nauki:15.04.2021 - godzina 18.00 Inauguracja online:
 • Otwarcie Pszczyńskiego Forum Nauki przez organizatorów
 • wykład Prof. Łukasz A.Turski (polski fizyk, specjalizujący się w fizyce materii skondensowanej i mechanice statystycznej, profesor nauk fizycznych, popularyzator nauki)
 • wykład Prof. Marek Demiański (polski fizyk i astronom o specjalności astrofizyka relatywistyczna, fizyka i kosmologia, Jest profesorem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego)


16.04.2021 godzina 18.00 panel wykładowy:
 • Prof. Lawrence Krauss (Główne obszary jego naukowych zainteresowań to astrofizyka i kosmologia. Wiele badań poświęcił ciemnej materii, ciemnej energii, kwantowej teorii pola, grawitacji, czarnym dziurom, ewolucji gwiazd, profesor Arizona State University)
 • dr hab. Janusz Leon Wiśniewski (naukowiec i pisarz polski, magister fizyki, magister ekonomii , doktor informatyki, doktor habilitowany chemii )
 • Prof. Marek Biesiada (polski astronom, profesor nauk fizycznych, lekarz medycyny)
 • dr Arkadiusz Gorzawski (od ponad 10 lat zajmuje się fizyką akceleratorów cząstek i inżynierią oprogramowania w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN, na co dzień pracuje również na Uniwersytecie Maltańskim.)


22.04.2021 godzina 9.00
Aula Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
 • konkursy: chemiczny i fizyczny dla szkół podstawowych oraz średnich


20.05.2021 - drugi termin na przeprowadzenie konkursów z dnia 22.04.2021, gdyby warunki pandemiczne nie pozwoliły na ich realizację w zaplanowanym terminie kwietniowym.

11.06.2021 godzina 17.00
Sala Sesyjna Starostwa Powiatowego w Pszczynie
 • rozdanie nagród poszczególnych konkursach, wykład popularnonaukowy, zakończenie drugiej edycji Pszczyńskiego Forum Nauki.


Wykłady zrealizowane w ramach Forum zostaną zamieszczone na specjalnym kanale youtube i będą mogły służyć jako materiał dydaktyczny do wykorzystania przez nauczycieli.

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich miłośników nauki do wzięcia udziału w Pszczyńskim Forum Nauki 2021. Kanały, na których można będzie wysłuchać pasjonujących wykładów zaproszonych gości, zostaną uruchomione na kilka dni przed rozpoczęciem PFN. Można również śledzić na bieżąco stronę na fb: www.facebook.com/Pszczy%C5%84skie-Forum-Nauki-129775629000315

Regulaminy konkursów oraz dokładny harmonogram będą dostępne na stronach:


Pszczyńskie Forum Nauki 2021

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.