pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 17 marca 2021
  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 35900

Pościg ulicami Pszczyny za kierowcą Audi zakończył się na Słonecznej

W środę przed południem na ulicach Pszczyny policja prowadziła pościg za Audi A4. Jego finał miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z ul. Ogrodową, gdzie 24-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i ściął latarnię uliczną. Po chwili policyjne radiowozy dotarły na miejsce. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo. W toku prac policja ujawniła w samochodzie substancję, która może być środkiem zabronionym.

Pościg ulicami Pszczyny za kierowcą Audi zakończył się na Słonecznej - 17.03.2021 · fot. pless.pl, KPP w Pszczynie


Podczas kontroli statycznej na ul. Sokoła, w okolicach dworca kolejowego funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Audi bez przedniej tablicy rejestracyjnej. W związku z tym podjęli próbę zatrzymania kierowcy. 24-latek - mieszkaniec województwa śląskiego - nie zastosował się do wydanego tarczą znaku do zatrzymania. Początkowo zwolnił, aby po chwili przyspieszyć, omijając stojącego funkcjonariusza. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, informując o całym zdarzeniu dyżurnego pszczyńskiej policji, a także pozostałe patrole, które włączyły się do działań pościgowych. Młody kierowca podjął ucieczkę ulicami: Sokoła, Męczenników Oświęcimskich, drogą krajową nr 1, ul. Bielską.

W tym momencie patrol z użyciem sygnałów uprzywilejowania zablokował uciekinierowi drogę na wysokości mostu kolejowego. Kierujący jednak ominął radiowóz i kontynuował ucieczkę ulicami Dobrawy oraz Słoneczną. Na skrzyżowaniu z ul. Ogrodową uderzył w latarnię uliczną oraz znak drogowy i przewrócił je. Następnie próbował uciekać pieszo, jednak już po chwili został zatrzymany przez policjantów, skuty w kajdanki i doprowadzony do radiowozu.

Pościg ulicami Pszczyny za kierowcą Audi zakończył się na Słonecznej - 17.03.2021
Pościg ulicami Pszczyny za kierowcą Audi zakończył się na Słonecznej - 17.03.2021 · fot. KPP w Pszczynie


Wiadomo, że mężczyzna jechał sam. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu (był trzeźwy) i substancji psychoaktywnych we krwi. Wynik tego drugiego badania będzie znany niebawem.

W samochodzie odnaleziono substancję, która może być środkiem zabronionym. Zlecono jej badanie w laboratorium.

Po szczegółowych ustaleniach policji okazało się, że mężczyzna kilka dni wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Straż pożarna zabezpieczyła przewróconą latarnię i uporządkowała miejsce kolizji. Samochód został odholowany. Kierowca został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.