pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 13 kwietnia 2021
  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 19244

[FOTO] Pożar wiaty rolniczej w Krzyżowicach. Straty na 150000zł!

We wtorek, 13 kwietnia około godziny 18.50 w Krzyżowicach na ul. Szkolnej doszło do pożaru. Strażacy otrzymali z WCPR informację, że pali się szopa i składowana w pobliżu słoma. Panowało duże zadymienie. Pożar było widać z wielu kilometrów. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że w płomieniach stoi drewniano-metalowa wiata rolnicza.

Pożar w Krzyżowicach - 13.04.2021 · fot. nadesłane przez czytelnika / Patryk


Sytuacja była bardzo poważna. Strażacy jednocześnie gasili płonącą wiatę i musieli bronić dostępu ognia do sąsiedniego budynku. W wyniku pożaru doszczętnie spłonęła wiata i znajdujące się w niej maszyny (m.in. koparka). Straty wstępnie oszacowano na około 150000 złotych. Przyczynę pożaru wyjaśnia policja.

Nie było osób poszkodowanych. W działaniach gaśniczych brały udział zastępy JRG Pszczyna, JRG Żory, OSP Krzyżowice, OSP Osiny, OSP Pawłowice i OSP Warszowice.

Około godziny 22.00 strażacy ponownie udali się na miejsce wcześniejszego pożaru. Okazało się, że znajdującej się tam spalonej koparki zaczął wydobywać się dym. Pogorzelisko zostało jeszcze raz przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. Działania zakończyły się po godzinie.

sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.