pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 19 września 2019
  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 7927

[ZDJĘCIA] Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zorganizowała spotkanie z legendą polskiej telewizji, radia, kinematografii, kabaretu a zarazem wybitnym twórcą kultury niezależnej w czasach stanu wojennego - Jackiem Fedorowiczem.

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem w Pszczynie - 09.10.2019 · fot. MPBP w Pszczynie


Pamiętający niezwykle popularną w latach 70. audycję "60 minut na godzinę", nie zawiedli i przybyli na spotkanie ze swoim ulubieńcem. Jacek Fedorowicz - bo o Nim mowa - jest dyplomowanym artystą malarzem - malarzem sztalugowym, olejnym, niesprzedawalnym. Dlatego postanowił zarobkować we wszystkich innych dziedzinach sztuki poza malarstwem właśnie. I tak próbował swoich sił w zawodzie aktora, scenarzysty, współtwórcy legendarnego teatru studenckiego Bim-Bom, satyryka czy rysownika. Był również autorem niezwykle popularnego programu "Dziennik telewizyjny", który prezentował aktualne wydarzenia polityczne w krzywym zwierciadle. Nie obyło się więc bez licznych anegdot i interpretacji szerokiej twórczości.

W Pszczynie promował swoją ostatnią książkę "Chamo Sapiens" oraz rekomendowany jako największy antykomunistyczny bestseller, wydany za pieniądze komunistów - "W zasadzie tak".

new / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj