pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 2481

"Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę" i "Zielony festyn"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

25 października Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie podsumowała tegoroczną przygodę z projektem "Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę". Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

"Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę" i "Zielony festyn" w Skansenie - 25.10.2019 · fot. M-PBP w Pszczynie


Od wiosny 2019 roku odbywały się liczne warsztaty i spotkania autorskie promujące czytelnictwo. Podczas zajęć książki przyrodnicze stały się zachętą do odkrywania świata zwierząt i roślin. Uczniowie szkół oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie poznawali ciekawostki ze świata pszczół, stworzyli piankowe księgi edukacyjne i dowiedzieli się czego my, jako ludzie możemy uczyć się od zwierząt. Powstały komiksy z wykorzystaniem parkowych zdjęć czy prace malowane płatkami kwiatów. Pisarze, Marcin Brykczyński i Eliza Piotrowska, przybliżali tajemnice morskich głębin oraz zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku.

Zwieńczeniem wszystkich wydarzeń był "Zielony festyn" w Skansenie, na który Biblioteka zaprosiła projektowych Partnerów: Zespół Szkół nr 3 Specjalnych ze Stowarzyszeniem "Razem", SP nr 6 oraz Dom Pomocy Społecznej. Wspominano wspólnie spędzony czas utrwalony na licznych zdjęciach. Zabawę zorganizowano w pięciu przyrodniczych kącikach: goście mogli zrobić mini obrazki przy pomocy patyczków, stworzyć przyrodniczy wierszyk, czy malować między drzewami. Jak przyroda, to też żywy zwierz. Czas umilał obecnym pies terapeutyczny Negra. W jednej z zabytkowych chałup na chwilę zagościła nowoczesna technologia. Robot, sterowany tabletem, zachęcał do spacerów na łonie natury- rozpoznawania głosów natury. Na koniec zaproszono na występ młodzieży ze Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia. Nastrojowe piosenki nawoływały do powrotu do korzeni i życia w zgodzie z naturą.

Festyn był tez okazją do wręczenia nagród w konkursie "Zwierzo-lapbook", w którym powstały makiety niecodziennych książek. Gratulujemy wszystkim twórcom! Dzięki projektowi Biblioteka wzbogaciła się o atrakcyjne książki popularno-naukowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do odwiedzenia Wypożyczalni! Więcej informacji o tym, co dokładnie działo się w ramach projektu, znajdą Państwo na stronie internetowej MPBP w zakładce Programy (MKiDN).

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj