pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6579

Pszczyńska biblioteka na czas epidemii ma wiele propozycji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie na ul. Piastowskiej, Czytelnia oraz 14 filii bibliotecznych w okolicznych miejscowościach są zamknięte dla czytelników do odwołania. Bibliotekarze jednak pozostają aktywni - porządkują zbiory, szkolą się i przygotowują wciąż wiele interesujących propozycji czytelniczych dla dzieci i dorosłych. Są bajki wideo produkcji biblioteki, quizy dla wszystkich oraz darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi.

Loading...


Biblioteka ma dla swoich czytelników wiele propozycji na czas epidemii - oferta w wersji on-line wciąż jest rozszerzana. Na stronie placówki znajdują się nowe zakładki.

"Kultura w czasach zarazy" to miejsce, w którym udzielane są informacje o tym, jak można:
  • uzyskać dostęp do e-booków (książek cyfrowych),
  • wziąć udział w spotkaniu autorskim on-line,
  • skorzystać z oferty filmowej, teatralnej czy innych instytucji kultury.


Jest też sekcja "Gry i zabawy w czasach zarazy", gdzie sukcesywnie są umieszczane quizy literackie dla różnych grup wiekowych, biblioteczne puzzle on-line czy bajki wideo produkcji biblioteki!

Loading...


W zakładce "Książkowe Igraszki" znajdziemy relacje z rodzinnych zabaw czytelniczych, które odbywały się w bibliotece na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mogą one stać się inspiracją, jak spędzać ten wspólny czas.

Od 1 kwietnia rusza też nowa oferta wypożyczeń ebooków. Biblioteka umożliwi czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi w ramach Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego. Po dostęp do kodów można zgłaszać się telefonicznie od 8.00 do 14.00. Liczba kodów jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy!

Legimi


- Przebywając dłużej w domu, zyskujemy okazję do przeczytania tego, na co nigdy nie było czasu. Warto odkurzyć domowe biblioteczki. Można odkryć w nich książki, o których nawet nie wiemy, że mamy je pod ręką. Czytajmy z dziećmi na głos. To doskonały sposób, aby obniżyć napięcie i stres, towarzyszący obecnej sytuacji. Do przeczytanej historii można zrobić rodzinny teatrzyk. Zachęcamy do quizów literackich w gronie rodziny np. na zasadzie gry w kalambury - mówi dyrektor MPBP, Teresa Musik.

Jak podkreśla dyrektor, w czasie epidemii pracownicy biblioteki bardzo dużo czasu poświęcają również pracy ze zbiorami bibliotecznymi: dokonują ich przeglądu, porządkują, reklasyfikują, dokonują selekcji. Tam gdzie to konieczne przeprowadzane są inwentaryzacje. Bibliotekarze podnoszą swoje kwalifikacje przez udział w szkoleniach on-line i webinariach, zapoznają się z literaturą fachową. Powstają scenariusze lekcji bibliotecznych i konkursów. Chcą być jak najlepiej przygotowani do odwiedzin czytelników. Tworzą też listy zakupów książkowych. W najbliższych dniach biblioteka dokona zakupu nowości wydawniczych.

- Tęsknimy za naszymi czytelnikami i przygotowujemy się, do mam nadzieję, szybkiego spotkania z nimi - mówi Teresa Musik.

Zachęcamy do śledzenia strony biblioteka-pszczyna.pl/ oraz do polubienia instytucji na Facebooku pl-pl.facebook.com/mpbppszczyna/, gdzie zamieszczane są wszelkie nowości dotyczące jej działalności.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj