pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 28 maja 2020
  • wyświetleń: 2931

PCKul i Biblioteka zdobyły granty z Ministerstwa Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Wśród 1182 podmiotów na 5948 złożonych wniosków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w sieci" znalazły się Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. Na realizację programu pszczyńskie instytucje otrzymają w sumie 31 tys. zł.

PCKul i Biblioteka zdobyły granty z Ministerstwa Kultury
PCKul i Biblioteka zdobyły granty z Ministerstwa Kultury · fot. UM Pszczyna


- Pandemia koronawirusa spowodowała, że placówki kulturalne zaczęły poszukiwać nowych form kontaktu z mieszkańcami. Nasi instruktorzy przenieśli warsztaty do internetu. Dużym doświadczeniem była organizacja domowego koncertu na rzecz szpitala. Podobnych przedsięwzięć w sieci będzie zdecydowanie więcej. Zmienia się rzeczywistość. Nadal nie wiemy, jak długo będą obowiązywały ograniczenia dlatego systematycznie wzbogacamy naszą ofertę o nowe projekty - tłumaczy Michał Czernek, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Na program "Wakacje w sieci, czyli zajęcia z PCKulem na wynos" ministerstwo przekazało 19 000 zł. To propozycja dla dzieci, na urozmaicenie codziennych zabaw w okresie wakacji. W ramach projektu pojawią się również przedsięwzięcia skierowane do seniorów i osób niepełnosprawnych, którzy ze względów bezpieczeństwa lub stan zdrowia pozostają w domach.

W okresie wakacyjnym zajęcia będą odbywały się 5 dni w tygodniu. W programie działania artystyczne, zajęcia kulinarne, fotograficzne, florystyczne i wiele innych. Specjalnie dla grupy wiekowej 65+ dedykowany jest cykl zajęć "Kultura w sieci" i zajęcia z gimnastyki oraz jogi.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna otrzymała 12 000 zł na projekt pod nazwą "Dobra strona biblioteki". Środki pozwolą na uruchomienie nowej strony internetowej.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj