pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 9 września 2020
  • 18 września 2020
  • wyświetleń: 3648

Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą. Promocja książki "Semiramida"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Za nami:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza w piątek, 18 września o 17.00 na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą. Wydarzenie będzie związane z promocją najnowszej książki autorki - "Semiramida", która poświęcona jest królowej Babilonu.

Spotkanie, które odbędzie się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej poprowadzi Agata Tucka Marek.

Ewa Kassala, a właściwie Dorota Stasikowska-Woźniak to pisarka, scenarzystka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku. Prowadzi również programy telewizyjne i konferencje.

Ewa Kassala
Ewa Kassala będzie gościć w Pszczyńskim Centrum Kultury ze swoją najnowszą książką · fot. materiały promocyjne


Jest autorką licznych książek, szczególnie zainteresowaną kulturą starożytności i Bliskiego Wschodu. Wśród jej publikacji znajdziemy tytuły takie, jak: Kleopatra (1995), Portret kobiety wieku zatracenia (1999), Jak być nowoczesną damą (2009), W sukience do sukcesu (2013​), Mandragora (2014), Żądze Kleopatry (2015), Boska Nefretete (2016), Hatszepsut (2017) Królowa Saby (2019), Maria Magdalena (2019), czy Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces (2020). Jej ostatnim wydawnictwem jest Semiramida.

O książce

Nieustraszona wojowniczka czy wrażliwa twórczyni wiszących ogrodów? Znajda czy córka bogini? Uduchowiona czarodziejka czy wyrachowana władczyni? Dlaczego Babilon nazywano nierządnicą starożytnego świata? Na czym polegała prostytucja sakralna i czy rzeczywiście każda kobieta musiała przynajmniej raz w życiu oddać swoje ciało obcemu mężczyźnie? Jak i dlaczego powstały wiszące ogrody Semiramidy, uważane za jeden z cudów świata starożytnego? Czy władza zawsze oznacza samotność? Semiramida, królowa Babilonu, przez niezwykłe zbiegi okoliczności, nazywane przez wielu wolą bogów, zostaje żoną króla i matką następcy tronu. Wspierana przez kapłanki Isztar, rządzi krainą starożytnej Mezopotamii. Walczy, kocha, tworzy. Przeżywa wzloty i upadki. A odchodząc w pełni sławy, przekazuje nam ważne, ponadczasowe przesłanie.

Semiramida to już trzecia książka z serii Silne kobiety czasów Biblii (po Królowej Saby i Marii Magdalenie). Tym razem wybierzemy się do źródeł cywilizacji europejskiej, czyli do Asyrii i Babilonu. Poznamy miejsca, gdzie niegdyś rozciągał się biblijny Eden i wznosiła się wieża Babel...

(opis wydawcy)


Na spotkanie zapraszają organizatorzy:
Pszczyńskie Centrum Kultury
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

kassala

ar / pless.pl, źródło: MPBP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj