Wiadomości

• 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 7068

Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych

W sobotę, 28 listopada w Kwidzynie odbyły się 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy LKS Pszczyna zdobywając cztery medale.

Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych - 28.11.2020 · fot. www.lkspszczyna.pl

Nie zawiodła multimedalistka Sylwia Indeka zdobywając swój pierwszy medal w biegach przełajowych w kategorii seniorów - brązowy - w biegu na 4km. Zwyciężyła Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard. W kategorii U23 w biegu na 4km po tytuł wicemistrzowski sięgnęła Eliza Megger. Zwyciężyła Beata Topka z Talex Borzytuchom.

W biegu na 2km kategorii U18 srebrny medal zdobyła Wiktoria Prządka. Debiutująca w przełajowych mistrzostwach rok młodsza Sabina Głąbek zajęła 27. miejsce. W ostatnim biegu mistrzostw na najdłuższym dystansie 8km po tytuł wicemistrzowski sięgnął Łukasz Jatczak.

W drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek zawodniczki LKS Pszczyna w składzie: Sylwia Indeka, Eliza Megger oraz Katarzyna Gawlak zajęły czwarte miejsce z tą samą liczbą punktów co brązowe medalistki... co za pech!

- Jako trenerka jestem dumna ze swoich zawodników, z ich determinacji w dążeniu do wysokich celów, zaangażowania i ciężkiej pracy w różnych warunkach - komentuje Marzanna Helbik.